Ένα πολύ καλό παιχνίδι παρακολούθησαν τη Κυριακή το βράδυ όσοι βρέθηκαν στο Κλειστό Γυμναστήριο της Ιαλυσού.
Οι Έφηβοι μας αν και δεν ξεκίνησαν καλά στο πρώτο δεκάλεπτο στη συνέχεια συγκεντρώθηκαν και με όπλο τη πολύ καλή άμυνα και τους γρήγορους αιφνιδιασμούς πήραν τελικά τη νίκη με 54-47!
Χαρακτηριστικό της πολύς καλής άμυνας των νεαρών αθλητών του IALYSOS B.C. και των σωστών επιλογών στην επίθεση, ήταν το γεγονός ότι στο τρίτο δεκάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν 23-4!!!
Αν και το τελικό σκορ αδικεί τους νεαρούς παίκτες του Coach Γρεμμενά λόγω της χαλάρωσης στο τέταρτο δεκάλεπτο, εν τούτοις οι φίλαθλοι που έδωσαν το παρόν για μία ακόμη φορά τους αντάμειψαν για τη προσπάθεια τους, και εκείνοι τους το ανταπέδωσαν με τις εκπληκτικές φάσεις που έβγαλαν κατά τη διάρκεια του αγώνα!
Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι κ. Αρνάς και Θεοδοσίου, και τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν 19-22, 26-24, 49-28, 54-47.