Μπορεί να ηττήθηκε το ανδρικό μας τμήμα με 65-63 από το ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ, αλλά οι νεαροί αθλητές μας έδειξαν ότι ανδρώθηκαν!!!
Στο πρώτο και δεύτερο δεκάλεπτο οι νεαροί αθλητές του Coach Γρεμμενά έδειξαν μία εικόνα που σίγουρα δεν αντικατοπτρίζει το μέγεθος των δυνατοτήτων τους. Τα συνεχόμενα λάθη, οι λανθασμένες επιλογές στους αιφνιδιασμούς και η νευρικότητα στο τελείωμα των φάσεων ήταν τα στοιχεία που συνέθεσαν το 37-23 στο ημίχρονο.
Στη συνέχεια και εώς τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου, η εικόνα του IALYSOS B.C. παρέμεινε η ίδια με μικρές διακυμάνσεις μέχρι τη στιγμή όπου οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με +21 και τότε ο Coach Γρεμμενάς άρχισε να ανακατεύει τη «τράπουλα» και ξεκίνησε να ροκανίζει τη διαφορά για να κλείσει στο τρίτο δεκάλεπτο με 52-41.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι αθλητές μας έδειξαν αυτά που πραγματικά αντιπροσωπεύουν, εκπληκτική άμυνα, ταχύτητα, σωστές επιλογές και σκοράρισμα! Η εικόνα που παρουσίασαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα ήταν αρκετή έτσι ώστε οι παίκτες του Coach Χατζηφούντα να τα βρουν σκούρα όπου είδαν έναν μεταμορφωμένο IALYSOS B.C. αποτελούμενο από έφηβους, και όχι μόνο, να τους έχει κατακεραυνώσει με το πάθος και την αποφασιστικότητα του και να τελειώνει τον αγώνα με 65-63!
Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι κ. Φάκαρος και Νικηφορίδης και τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 20-8, 37-23, 52-41, 65-63