Τα κορίτσια του IALYSOS B.C. αντιμετώπισαν τον Α.Ο. ΚΟΛΟΣΣΟΣ, στην τελευταία μας αγωνιστική υποχρέωση για αυτήν την εβδομάδα, στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Ιαλυσού και τον νίκησαν με 49-36.
Οι κορασίδες μας δεν ξεκίνησαν καλά στο πρώτο ημίχρονο και χρειάστηκε η ανάπαυλα του ημιχρόνου ώστε η Coach Μαρία Λαού να ξυπνήσει τις «μικρές αμαζόνες» μας! Έτσι στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν στο παρκέ δυνατά και δεν άφησαν κανένα περιθώριο σκέψης στους αντιπάλους τους για νίκη!
Με όπλο την άμυνα και τις σωστές επιλογές στην επίθεση πήραν τη νίκη με σκορ 49-36 από τα κορίτσια του Α.Ο. ΚΟΛΟΣΣΟΣ και έτσι έκαναν τη δεύτερη νίκη τους και πήραν πρώτες το εισιτήριο για το Final-4 !!!
Πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια μας και στη Coach Μαρία Λαού!!!
Τα δεκάλεπτα ήταν: 6-10, 17-21, 33-22, 49-36
Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν η κ. Τσατταλιού και ο κ. Τσαΐρίδης.