Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα εξελίχθηκε η χθεσινή αναμέτρηση μεταξύ του IALYSOS B.C. και του Γ.Σ. Διαγόρας στο Κλειστό Γυμναστήριο Ιαλυσού!
Τα κορίτσια του IALYSOS B.C. χρειάστηκαν επιπλέον χρόνο ώστε να αποσπάσουν το ροζ φύλο αγώνος, αφού καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα το σκορ ήταν αμφίρροπο!
Στο πρώτο Δεκάλεπτο τα Κορίτσια της Coach Λαού έδειξαν πως μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι αλλά τα κορίτσια του Γ.Σ. Διαγόρας μπόρεσαν και ισοφάρισαν και έτσι το πρώτο δεκάλεπτο έληξε ισόπαλο 12-12.
Το άγχος, η νευρικότητα και τα λάθη εκατέρωθεν, ήταν αυτά που κυριάρχησαν στο παιχνίδι και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα ο αγώνας στη κανονική διάρκειά του να βρει τις δύο ομάδες ισόπαλες 39-39.
Στην παράταση τα κορίτσια μας μπήκαν με αποφασιστικότητα και αφού εφάρμοσαν στη πράξη τις εντολές της Coach Λαού μπόρεσαν με αυτό τον τρόπο να κάνουν τη πρώτη νίκη τους με την έναρξη του φετινού πρωταθλήματος με τελικό σκορ 48-46!
Πολλά συγχαρητήρια στη Coach Λαού και στα κορίτσια της !!!
Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν η κα. Τσαταλιού και Ασλανίδης και τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν 12-12, 21-18, 32-33, 39-39(κ.α.), 48-46