Οι Παίδες μας νίκησαν τον Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο της Ιαλυσού το Σάββατο 6/11/2021 με σκορ 51-42 στο πρώτο παιχνίδι τους στην έναρξη του πρωταθλήματος.
Οι νεαροί αθλητές του IALYSOS B.C. με “πρωτεργάτη” τον Coach Τσακίρη πήραν το ροζ φύλλο αγώνος σε ένα παιχνίδι που είχε αρκετά λάθη και σασπένς αφού μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο το ενδιαφέρον του αγώνα ήταν αμείωτο και πρόσφερε θέαμα στους θεατές που παρευρέθηκαν να παρακολουθήσουν τον αγώνα. Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως οι αθλητές του IALYSOS B.C. “καθάρισαν” το παιχνίδι με σκορ 23-6 και με αυτό τον τρόπο σημείωσαν την πρώτη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα!
Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι κ. Θεοδοσίου και Διαμαντής και τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν 10-6, 14-23, 17-13, 23-6.