Πρώτος, αήττητος και καλύτερος… Ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος στις νεανίδες κέρδισε εύκολα τον Διαγόρα με 77-44 και ολοκλήρωσε τις επίσημες αγωνιστικές του υποχρεώσεις στον όμιλο Ρόδου με 4 στα 4. Αντίθετα ο «γηραιός» δεν κατάφερε να πετύχει έστω και μία νίκη και αποκλείστηκε από το φάιναλ-φορ, ενώ δεύτερος τερμάτισε ο Κολοσσός που προκρίθηκε στην τελική φάση. Με τη Δανελλάκη να κάνει και πάλι ότι θέλει μέσα στο παρκέ και να έχει βοήθειες στο σκοράρισμα από τη Βόλα αλλά και τα υπόλοιπα κορίτσια, η ομάδα του Παναγιώτη Παπακώστα προηγήθηκε με νταμπλ-σκορ στο ημίχρονο (38-19) και πάτησε γκάζι ξανά στο φινάλε, αφού στο τελευταίο δεκάλεπτο έκανε επιμέρους σκορ 30-12! Ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος πλέον περιμένει να μάθει τον αντίπαλο του (ο δεύτερος στον όμιλο νήσων), ενώ ο Κολοσσός θα παίξει με τον πρώτο από τον όμιλο νήσων.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 13-7, 38-19(ημ.), 47-32, 77-44
Διαιτητές: Νικηφορίδης- Βράκα
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ (Παπακώστας): Δανελλάκη 26(4), Βόλα 15, Ντογκούς, Χούλη 7, Ρούσσου 7, Βολονάκη 2, Ντέτσκα 2, Χατζηδαβιτίδη 4, Αμπατζάι 6, Στεφανίδη 2, Πούπα 4, Λιαμή 2.
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Κωνσταντινίδης): Σακκή 3, Αργυρίου 11(1), Περαντινού 5, Ποντικάκη, Κουρδουμπά 6(2), Παναγιωτόπουλου 4, Καταβαίνη 4, Μιχαλάκη 2, Κανέλλη 7, Δασκαλάκη 2.