Πρώτη νίκη για τους νεαρούς άνδρες του IALYSOS B.C. επί της Γαλάζιας Ακαδημίας στο παιχνίδι της Τρίτης 22/11/2021 με σκορ 64-54!
Οι νεαροί αθλητές του Coach Τσακίρη στο πρώτο δεκάλεπτο είχαν καλές στιγμές και έδειξαν πως παρά το νεαρό της ηλικίας τους ξέρουν να είναι ανταγωνιστικοί και προπαντός μαχητικοί. Έτσι το κλείσιμο του πρώτου δεκαλέπτου βρήκε τον IALYSOS B.C. να προηγείται με σκορ 15-14.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι αθλητές μας ανέβασαν στροφές και με γνώμονα την πολύ καλή άμυνα και τα εύστοχα τελειώματα ανέβασαν τη διαφορά στους +16 για να κλείσουν το ημίχρονο με σκορ 36-21.
Στη συνέχεια του τρίτου και τέταρτου δεκαλέπτου η Γαλάζια ακαδημία σε κάποια σημεία έδειξε να προσπαθεί να μειώσει τη διαφορά αλλά οι αθλητές του Coach Τσακίρη έδειξαν προσήλωση και σοβαρότητα στο παιχνίδι και δεν άφησαν σε κανένα σημείο του αγώνα περιθώριο στη Γαλάζια Ακαδημία να μπορέσει να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, και με τη λήξη του αγώνα το τελικό σκορ διαμορφώθηκε 64-54!
Από τον αγώνα του ανδρικού μας τμήματος, που απαρτίζεται κατά πλειονότητα από τους έφηβούς μας, μόνο θετικά συμπεράσματα μπορούμε να βγάλουμε και να μας προϊδεάσουν για το άμεσο μέλλον!
Πολλά συγχαρητήρια στον Coach Τσακίρη και στους νεαρούς αθλητές μας!

Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν η κα. Τσατταλιού και ο κ. Μητσού και τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν15-14, 36-21, 48-40, 64-54